בניית אתרים – 10 טעויות נפוצות

טעויות נפוצות בבניית אתרים

השימושיות של האתר שלך חשובה מאוד להצלחתו ולעיתים קרובות אתרים מבצעים טעויות המשפיעות לרעה על האתר. הרכבתי רשימה של טעויות שנעשו היום בכל מה שקשור לשימושיות.

  1. סיווג רע ותיוג של מידע

סוגיות עם מבנה האתר ומערכת השמות של הקטגוריות העיקריות הן מהבעיות המזיקות ביותר לאתר. לעתים קרובות מדי אתרים משקפים את המבנה והתוויות הפנימיות המשמשות את הארגון, ולא את אלה של הלקוחות שלהם. זה יכול לגרום ללקוח להיות מבולבל ומתוסכל, ובסופו של דבר לעזוב את האתר.

  1. ניווט גרוע

גם אם אתר מסודר היטב והמידע הוא בקטגוריות המסומנות בבירור, העיצוב של רכיבי הניווט יכול לבטל את כל העבודה הטובה. פיתוח ניווט שקל לשימוש ומציג בבירור את החלקים שלו הוא המפתח.

  1. פריסת עמודים עמוסה

דפים רבים קשים למשתמשים לסרוק מכיוון שהעיצוב עמוס. המידע אינו מיושר ויש מקום שאינו מנוצל מדי. המידע החשוב ביותר בדף אינו ברור במבט חטוף. מעטים מהדפים עושים שימוש יעיל בכותרות הקטעים וכותרות המשנה כך שיהיה ברור כיצד מובנה המידע בדף.

  1. חוסר עקביות עם מוסכמות עיצוב אתרים

אנשים מבלים את רוב זמנם באתרים אחרים. זו הסיבה שחשוב מאוד שהאתר שלך יעמוד במוסכמות עיצוב סטנדרטיות ויתנהג כפי שמבקרים היו מצפים. חוסר עקביות יהפוך את האתר שלך פחות שימושי ופחות אינטואיטיבי.

  1. חוסר תוכן

זה מדהים עד כמה מעט מחשבה עוברת להבין מי הם משתמשי אתרים ומדוע הם משתמשים באתר. הבנה מיהם המשתמשים שלך ומספקת להם תוכן עשיר תסייע בשיפור שיעורי ההמרות שלך.

  1. יותר מדי תוכן

אמנם מעט מדי תוכן יכול להוות בעיה, אך לעתים קרובות יותר אנו שומעים תלונות על תוכן רב מדי. משתמשים מגלים רעיון לקרוא דפי טקסט ארוכים ברשת. מחקרים הראו כי אנשים קוראים עד 25% לאט יותר ממסך מחשב לעומת נייר. כשיש יותר מדי תוכן בכל דף נתון, יגרום ללקוחות פוטנציאליים להרגיש מוצפים ובסופו של דבר לא לקרוא את העותק שמופיע בדף.

  1. שימוש לקוי בקישורים

אנשים מסתובבים באינטרנט על ידי לחיצה על דברים. זו הסיבה שצריך להיות ברור מה משתמש יכול ולא יכול ללחוץ עליו. יותר מדי אתרים כיום מכילים כפתורים שלא נראים כמו משהו שניתן ללחוץ עליו. הדרך היחידה שתמצא קישור זה היא על ידי העברת בטעות את הסמן מעל אליו.

  1. גלילה למידע חיוני

אם משתמשים גולשים למטה כדי למצוא מידע חיוני עלול לאיית צרות גדולות עבור אתר האינטרנט שלך. אתה תמיד רוצה שהמשתמש יוכל לראות את קריאת הפעולה שלך כאשר הוא טוען את הדף לראשונה.

  1. שימוש יתר בעותק מודגש ובעל אותיות גדולות

שימוש בטקסט מודגש ובו אותיות גדולות יש דרך לבלוט בפני המשתמש. עם זאת, שימוש יתר בזה יכול להשפיע לרעה ויש להימנע ממנו. אני בטוח ששמעת את האמרה "יותר מדי דבר טוב זה רע"? ובכן, זה לא שונה.

  1. הדפדפן ותאימות הרזולוציה

בעיות תאימות בין דפדפני הרזולוציה יכולות להיות סוגיה אמיתית ואם לא מטפלים בהן נכון. מה שנראה נכון בדפדפן אחד והרזולוציה אולי לא ייראה זהה בדפדפן אחר. W3Schools מדווח כי החל מחודש יולי 2006 כי 58% מהמשתמשים מחזיקים ברזולוציה של 1024 × 768 ו- 49% משתמשים ב- Internet Explorer 6.0.

בין אם אתה זקוק לאתר שלם או שיפור פשוט לאתר הנוכחי שלך, אוגמנט נגישות תקשות בניית אתרים ופתרונות און ליין יכול לעזור.    מפתחי האינטרנט המוכשרים שלנו בקיאים במגוון שפות תכנות, וזמינים להנעת פרויקטים מהקונספט ועד השלמתם. המפתחים שלנו יכולים לעבוד גם יחד עם המפתחים הפנימיים שלך. למידע נוסף על שירותי פיתוח ופיתוח אתרי אינטרנט, אנא מלא את הטופס בדף זה וחבר מהצוות שלנו יצור איתך קשר.