עשר טעויות AdWords המובילות בבזבוז התקציב שלך

בניית אתרים

מודעות גוגל

 

טעויות AdWords יכולות לגרום לך הרבה כסף. בעוד PPC ו- AdWords בפרט הם דרך נהדרת להגביר את הנוכחות המקוונת שלך ולהרוויח כסף, אם אתה לא נזהר אתה עלול לבזבז את התקציב שלך מבלי שתשיג תוצאות. בפוסט זה תלמדו את 10 הטעויות הנפוצות ביותר שמפרסמים מבצעים עם AdWords וכיצד ניתן להימנע מהן.

לפני שאתה מנסה לנצל טוב יותר את תקציב PPC שלך, חשוב להבין מושג פשוט מאוד מאחורי AdWords. AdWords היא ערוץ מכירות. זה מרמז שהסיבה העיקרית שאתה משתמש ב- AdWords היא למכור את המוצרים והשירותים שלך ולהרוויח.

אם זה לא המקרה, כלומר AdWords אינה מניבה רווח לעסק שלך, אתה משתמש ב- AdWords בדרך הלא נכונה וזה צריך להשתנות או שעליך להפסיק להשתמש ב- AdWords ולחסוך את הכסף שלך.

אני איש מקצוע של גוגל אדוורדס והסוכנות שלנו הינה שותף מוסמך של גוגל אדוורדס. על בסיס יומיומי עלינו לנהל מספר קמפיינים של AdWords, חלקם עם תקציבים גדולים באמת, והמטרה העיקרית שלנו היא להבטיח שהלקוחות שלנו לא מפסידים את כספם ואז להבטיח שהם מרוויחים מהקמפיינים שלהם.

טעויות אדוורדס מובילות

דיברתי פעמים רבות על החשיבות של PPC לצמיחה של עסקים קטנים אך בסופו של יום הכל מסתכם בעובדה פשוטה. אם אינך יכול להפוך את מסעות הפרסום שלך ל- AdWords לרווחיים, עליך להתרכז בכלי שיווק דיגיטלי אחרים ולהשאיר אחריו PPC.

כדי להימנע מהצורך לקבל החלטה זו, הבה נבחן מתחת לעשרת הטעויות המובילות ב- AdWords שעושות הרבה מתחילים ב– AdWords וכיצד לעקוף אותן.

מספר 1 – לא משתמש במילות מפתח שליליות כדי לשלוט מתי המודעות שלך מופיעות

כשאתה יוצר קבוצת מודעות ומוסיף מילות מפתח, אתה עושה זאת על סמך מה שאתה מאמין שהיא תפעיל את המודעות שלך. במציאות, למרות שמה שמפעיל בפועל את המודעה שלך, שאילתות החיפוש שאנשים מקלידים בחיפוש בגוגל עשויות להיות שונות ממה שאתה מצפה ובמקרים רבים לא קשורות לעסק שלך.

כתוצאה מהאמור לעיל, המודעות שלך יופיעו בשאלות 'שגויות' ותשלם כסף עבור קליקים שלא ממירים.

כאן נכנסות לשחק מילות מפתח שליליות . עם מילות מפתח שליליות אתה יכול לבחור עבור אילו שאילתות חיפוש אתה רוצה שהמודעות שלך לא יופיעו.

זה שימושי במיוחד ויכול באמת להגן על התקציב שלך מבזבז על מילות מפתח ותנועה שאינה מוכנה לקנות את המוצרים שלך או להירשם לשירותים שלך.

כמה טיפים פשוטים שכדאי לקחת בחשבון בעת הוספת מילות מפתח שליליות לקמפיינים שלך:

השתמש נכון בסוגי ההתאמה של מילות המפתח. כשאתה מוסיף מילת מפתח בהתאמה מדויקת פירוש הדבר שהמודעות שלך לא יוצגו עבור אותה מילת מפתח, אך יתכן שהן יופיעו בדומה. אם ברצונך להיפטר משאלות כלליות יותר למילת המפתח, השתמש בהתאמה רחבה.

לדוגמה, אם אתה מוסיף את זה כמילת מפתח שלילית [חבילות SEO] המודעות שלך לא יוצגו עבור 'חבילות SEO', אך אם אתה רוצה שהמודעות שלך לא יופיעו במילים הקשורות ל- 'SEO', הוסף את השלילי כ- 'SEO' (רחב התאמה).

עיין מדי שבוע על שאילתות החיפוש שהפעילו את המודעות שלך להציג ולהעשיר את רשימת השליליות שלך.

אם עבור קמפיין אתה מאמין שאתה צריך להוסיף הרבה מילות מפתח שליליות, אתה צריך לשקול מחדש את הגדרת מסע הפרסום ואת קבוצת המודעות שלך.

# 2 – קיום קבוצות מודעות כלליות מדי

לפני שתגדיר את מסעות הפרסום שלך, עליך לחשוב על המבנה של קבוצות המודעות שלך. השיטה הטובה ביותר היא להפוך את קבוצות המודעות שלך לספציפיות ככל האפשר. זה יאפשר לך לקבל מודעות ממוקדות יותר וכתוצאה מכך זה יעלה את דירוג המודעה שלך ויוריד את עלויות מחיר הקליק שלך .

Adwords

לדוגמה, אם אתה מוכר טבעות אירוסין, במקום לקיים קבוצת מודעות כללית 'טבעות אירוסין' ', אתה יכול לפצל את קבוצות המודעות שלך למספר קבוצות (' טבעות אירוסין עגולות לגזור ',' טבעות אירוסין חתוכות נסיכה ',' טבעות אירוסין יהלומים 'וכו') ) כל אחד ממקד לקבוצה ספציפית של מילות מפתח ובעל מודעות ממוקדות יותר.

# 3 – שימוש בסוג ההתאמה הרחב בלבד

כברירת מחדל, כל מילות המפתח שאתה בוחר בקבוצת מודעות מוגדרות להתאמה רחבה, אך זה לא תמיד הסוג הטוב ביותר, גם אם אתה משתמש במילות מפתח שליליות כדי לשלוט בתעבורה שאתה מקבל.

מודעות גוגל

עליך לוודא שאתה מבין את סוגי ההתאמות וכיצד הם יכולים לעזור לך להשיג תנועה ממוקדת יותר. אחד הסוגים האהובים עלי הוא שינוי התאמה רחבהבאמצעות שינוי התאמה רחבה אתה יכול לבחור ספציפית אילו מילות מפתח יהיו חלק משאילתת החיפוש שלך על ידי אי הכללה מיידית של חיפושים שאולי לא רלוונטיים.

בואו נדגים זאת באמצעות דוגמה:

דמיין שיש לך קבוצת מודעות עבור 'טבעות אירוסין ספיר כחולות'. בקבוצת מודעות זו אתה רוצה לקבל חיפושים בלבד הכוללים את המילים 'מעורבות, טבעות, כחול'. במילים אחרות, אינך רוצה לראות שאילתות כלליות מדי, כלומר 'טבעות אירוסין' או 'טבעות אירוסין ספיר צהובות' לא קשורות.

אחת הדרכים לעשות זאת היא לכלול מילות מפתח לא קשורות כתשלילים, אך זה רחוק מלהיות נוהג טוב מכיוון שלא ניתן לכסות את כל האפשרויות באמצעות מילות מפתח שליליות.

דרך טובה ויעילה יותר היא להשתמש בשינוי התאמה רחבה כמו זה: '+ כחול + מעורבות + טבעות'. שילוב מילים זה עם + מקדימה, יבטיח כי בחיפושים שתקבלו יהיו המילים 'כחול, אירוסין, טבעות' במונח (בכל סדר). זו דרך פשוטה ומהירה לשליטה בדיוק רב מתי המודעות שלך יופיעו.

אל תשכח שיש לך סיכויים גדולים יותר לבצע המרה אם המודעות שלך מופיעות עבור מילות מפתח מסוימות (אפילו מאוד ספציפיות) לזנב ארוך, ולא מילות מפתח כלליות.

# 4 – לבזבז יותר מדי כסף על מילות מפתח לא רווחיות

לא כל מילות המפתח מבצעות את אותו הדבר, זו עובדה. כשאתה מנהל מסע פרסום של AdWords במשך מספר שבועות ויש לך המרות מסוימות אתה יכול להריץ כמה דוחות ולברר בקלות אילו מילות מפתח ייצרו המרות אלה.

מילות מפתח אלה הן אולי המנצחים שלך. הוספתי את המילה 'יתכן' כי כדי להיות בטוח שאתה צריך לעקוב אחר התוצאות במשך תקופה ארוכה יותר כך שאתה בטוח שמילות מפתח מסוימות מייצרות בעקביות המרות רבות יותר מאחרות.

לאחר שתזהה את מילות המפתח האלה השלב הבא הוא העלאת הצעות המחיר שלך למילות מפתח אלה והורדת הצעות המחיר שלך למילות מפתח אחרות בעלות פחות ביצועים. זה ישפיע לטובה על הרווחים וההמרות שלך.

טעות שאנשים רבים עושים היא לא לבצע פילוח מסוג זה, אך הם ממשיכים להציע באופן שווה בכל מילות המפתח. ברור שזה אומר פחות המרות (זה שיכול היה להיות לך) ועלויות המרה גבוהות יותר.

# 5 – שליחת מבקרים לדף הנחיתה הלא נכון

זו AdWords 101 אך עדיין טעות נפוצה. המשתמשים שבדף יבקרו ברגע שהם ילחצו על המודעות שלכם אמורים להיות רלוונטיים למוצרים או לשירותים המפורסמים במודעות.

במקרים רבים זה לא דף הבית של אתר האינטרנט שלך או אפילו עמוד הקטגוריה אלא הדף הספציפי שנותן מידע נוסף כדי לתמוך במודעה.

לדוגמא, נניח שאתה מוכר קורסים מקוונים הקשורים ל- AdWords ויש לך קורס 'מודעות דינמיות שמיועדות לרשת החיפוש'. כאשר אנשים לוחצים על המודעה למודעות חיפוש דינמיות, עליהם להגיע ישירות לדף שיש בו מידע נוסף על אותו קורס ולא לדף הבית שלך או לדף שיש בו קורסים דומים.

אנשים רבים נוהגים בתרגול זה במחשבה שאם המחפש רואה מוצרים קשורים אחרים הם עשויים להתעניין גם באלה, אך זו הנחה שגויה. אם הגדרת AdWords שלך נכונה אנשים הלוחצים על המודעה 'מודעות דינמיות שמיועדות לרשת החיפוש' רוצים לראות רק דבר אחד ואם אתה לא נותן להם את זה מיד אחרי שהם לוחצים, פשוט שילמת עבור קליק נוסף שאינו ממיר.

# 6 – לא מכוון למשתמשים ניידים

אני יודע שזה היה מקובל לפני 2-3 שנים לא לכוון למשתמשים ניידים עם AdWords, לפחות הרבה אנשים עשו זאת. הרעיון היה שאנשים בנייד אינם מוכנים להמיר.

כיום זה רחוק מהאמת. הנייד הוא כעת אחד מכלי המכירה החזקים ביותר וזו טעות שלא למקד למשתמשים ניידים במודעות שלך או להוריד את הצעת המחיר לנייד יותר מדי.

תמונה 4

בעולם הרב-מסכי אנו חיים תהליך ההמרה מתחיל מהניידים ומושלם בנייד או מסיים בטאבלט או בשולחן העבודה.

אם האתר שלך ידידותי לנייד, וודא שאתה מכוון למשתמשים בנייד. העלות נמוכה משולחן העבודה, שיעור הקליקים בדרך כלל גבוה יותר בגלל אופי המודעות הניידות ושיעורי ההמרות דומים.

מס '7 – לא מנצלת את אפשרויות תזמון המודעות

זו טעות גדולה שלא לקחת בחשבון את תזמון המודעות ולהמשיך להציג את המודעות שלך כל הזמן, היום והלילה, 24/7.

זה נורמלי שבסופי השבוע אנשים רוצים להירגע ולבלות זמן איכות יותר עם המשפחה והחברים שלהם מאשר לחפש דברים לקנות באינטרנט. זה גם נורמלי שלא תרצו להציג מודעות בחנות המקומיות בשעות הבוקר המוקדמות, אלא רק בשעות בהן אתם פתוחים.

ישנם עוד הרבה מצבים שבהם אתה רוצה לשלוט בזמנים שבהם המודעות שלך מוצגות ואם אתה לא מנצל את התכונה הזו אתה פשוט מבזבז תקציב. חקר את הדוחות שלך וגלה את השעות / הימים שבהם אתה מקבל הכי הרבה קליקים / המרות ובזבז את כספך על אלה.

ל- AdWords יש מערכת תזמון מודעות גמישה מאוד המאפשרת לך להגדיר תאריכים ושעות בפרטים, אז נצל את התכונה הזו בעת ביצוע אופטימיזציה של מסעות הפרסום שלך ב- PPC.

# 8 – לא עוקב אחר המרות כראוי

אי מעקב אחר המרות זה כמו נסיעה בחושך ללא אורות. אתה פשוט לא יכול לבצע אופטימיזציה של קמפיין אדוורדס המבוסס על עלות לקליק בלבד (עלות לקליק) ושיעור קליקים (שיעור קליקים), עליך לדעת בדיוק כמה אנשים שהגיעו מחיפוש בתשלום ביצעו פעולת המרה.

פעולת המרה אינה בהכרח מכירה, היא יכולה להיות הרשמה, ביקור בדף מפתח, אנשים שמוסיפים פריטים לעגלה ופעולות אחרות שנחשבות חשובות לעסק שלך.

הסיבה העיקרית לכך שאנשים לא עושים שימוש במעקב המרות היא שזה כרוך בעבודה טכנית (עליכם להוסיף קטע קוד שניתן על ידי AdWords לאתר שלכם). ובכל זאת, זה לא תירוץ מכיוון שאתה יכול להעסיק מפתח בתשלום נמוך מאוד כדי לעשות זאת עבורך.

בעת הגדרת המרות, אל תתמקד תמיד בתוצאה הסופית אלא קח בחשבון את הפעולות שהן חלק משפך המכירה שלך. לדוגמה, אם אתה מוכר תכשיטים יקרים, אל תוסיף רק 'מכירות' כהמרה, אלא הוסף גם 'הוסף לעגלות'. זה יעזור לך להבין מה מבקרי החיפוש בתשלום שלך עושים וגם זה ייתן מידע רב ערך ל- AdWords כדי להביא לך תנועה ממוקדת יותר.

בנוסף, במידת האפשר, עשו מאמץ נוסף להעביר את ערך ההמרה ל- AdWords (במיוחד אם אתם מוכרים מוצרים). הכרת ערך ההמרה תעזור לך להעריך את הרווחים / ההפסדים שלך מהקמפיינים.

# 9 – לא משתמש בתוספים למודעות

תוספים למודעות הם תכונה שימושית מאוד ב- AdWords. ראשית, זה עוזר לך כמפרסם להפוך את המודעות שלך למושכות יותר, זה עוזר למשתמש לקבל מידע נוסף על המוצרים או השירותים שלך לפני שהוא לוחץ על המודעה וזה מהווה חלק מחישוב דירוג המודעה , כלומר תוספים למודעות יכולים לעזור המודעות שלך יופיעו גבוה יותר בתוצאות.

ישנן תוספים רבים שניתן להגדיר עבור מסעות הפרסום שלך או קבוצות מודעות ספציפיות וזו טעות שלא לכל התוספים הזמינים עבור מסעות הפרסום שלך.

תמונה 5

# 10 – AdWords אינה כלי להגדיר זאת ושכח מזה

למרות המאמצים שעשתה גוגל לשכנע אנשים ש- AdWords היא כלי אוטומטי שכל אחד יכול להשתמש בו בקלות, זה לא בדיוק המקרה.

AdWords היא כלי נהדר עם הרבה תכונות שניתן לבצע אוטומטיות אך מכיוון שהוא כרוך בהוצאת כסף, הדרך היחידה להשיג החזר ROI גבוה יותר מכל דולר שאתה מוציא על AdWords היא לפקח על מסעות הפרסום שלך על בסיס יומי.

דברים כמו הפעלת מבחני A / B, ניסיון של פורמטים חדשים של קמפיין, אופטימיזציה של מודעות, סקירת מילות מפתח שליליות, ביצוע ניתוח תחרות הם רק כמה מהדברים ברשימת המשימות של איש מקצוע של AdWords.

טעות שאנשים רבים עושים היא ליצור את מסעות הפרסום שלהם, לקבוע את התקציבים שלהם ולהריץ אותם תוך שהם רוצים שהם יבצעו המרות. למרבה הצער זה לא דבר של "קבע את זה ותשכח מזה", ניהול ppc הוא תהליך רציף שזקוק לידע, ניסיון וזמן לעשות זאת בהצלחה.

אופטימיזציה ppc נכונה לעומת זאת, יכולה להביא לך לקוחות, לייצר רווח ולעזור לך לצמוח את העסק שלך בצורה יעילה, טובה יותר מכל ככלי שיווקי